Kuzey Kıbrıs’ta Yatırım Yapmak

Kuzey Kıbrıs’ta yatırım yapmayı düşünüyorsanız yasal prosedürler ve vergilendirmeler hakkında bilgi alın.

Kuzey Kıbrıs’ta yatırım yapmayı düşünen yerli ve yabancı yatırımcılar,  sunulan teşvikler ve sağlanan avantajlar konusunda oldukça şanslı. Kalkınma politikalarına uzun yıllardan beri önem veren KKTC, potansiyelini daha fazla artırabilmek için özel yatırım girişimlerinde farklı ayrıcalıklar tanıyor. Yabancı ve yerel yatırımcı arasında fark gözetilmemesi Kuzey Kıbrıs’ın gelecek projeksiyonundaki vizyonunu ortaya koyuyor. Özellikle ihracata yönelik üretimi destekleyen teşvik modelleri başta olmak üzere, modern teknolojiyi kullanan, modern teknolojiyi üreten, know-how birikimine sahip ve katma değer sağlayan projelere öncelik tanıyor.

Kuzey Kıbrıs’ta Yatırım Öne Çıkanlar

  • Kıbrıs vatandaşı ve yabancı yatırımcılar arasında herhangi bir fark gözetilmiyor. Tüm yatırımcılar özel mülkiyet yasası ile korunuyor.
  • Yerel şirketler ile yabancı yatırımcılar arasında ortaklık girişimleri etkin şekilde destekleniyor.
  • Teşvik belgesi ile sağlanan devlet teşvikleri daha az vergi ödeyerek yatırım maliyetini daha kısa sürede geri almanızı sağlıyor.
  • Sabit sermaye yatırımlarına bakıldığında özel sektör yatırımları her yıl %80-%90 arasında gerçekleşiyor. (Devlet yatırımları %10-20 arasında)
  • Kıbrıs emlak ve turizm yatırımları kısa vadede büyük kazançlar sağlıyor.

Bu sayfada KKTC’de yatırım yapacaklar için sunulan devlet teşvikleri nelerdir? Kıbrıs vergi sistemi, serbest liman ve organize sanayi bölgelerindeki avantajlar başta olmak üzere yatırımcılar ve girişimciler için oldukça faydalı ve güncel bilgiler
bulunuyor.

Kuzey Kıbrıs’ta yatırım yapmak isteyenler için 2020’nin ortalama ve şehirlere ayrılmış bir şekilde Kıbrıs kira fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz: Kıbrıs kira fiyatları

Ayrıca emlak yatırımı yapmak istiyorsanız Kıbrıs Emlak Rehberi yazımızı inceleyebilirsiniz..

Yatırım Yapmadan Önce

KKTC' de yatırım yapmadan önce okumanızı tavsiye ettiğimiz bazı makalalerimiz;

Sizi arayalım

Kıbrıs 'ta yatırım ve diğer konular hakkında bilgi almak için lütfen buradaki formu doldurun.


Compare listings

Karşılaştırmak