Kuzey Kıbrıs’ta Üniversite Okumak İçin Geçerli Nedenler

 Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Akdeniz’in en büyük adaları Sicilya ve Sardunya adasından sonra üçüncü en büyük adasıdır. Eğitim adası olarak da adlandırılan KKTC’de öğrenim gören 90 bine yakın öğrenci bulunmaktadır. Öğrenci olmak zorlu bir süreç olsa da, Kuzey Kıbrıs’ta üniversite okumak bireylere muzzam bir deneyim imkanı sunmaktadır.

 Uluslararası Düzeyde Eğitim Olanakları

 Kuzey Kıbrıs’ta resmi olarak kayıtlı 25 adet üniversite eğitim vermektedir. Kuzey Kıbrıs, 100’ü aşkın ülkeden öğrenciye lisans ve lisansüstü eğitim vermektedir. Kariyer odaklı eğitimi sizleri kültürel bir ortamda hayata hazırlamaktadır. Kuzey Kıbrıs’ta bir çok eğitim programının yabancı dilde verilmesi ve dünyaca kabul görmüş akreditasyon ve yeterlilik lisanslı diplomaları ile Kuzey Kıbrıs, öğrencilerin seçimleri arasında sıkça yer alıyor. Bunun yanı sıra, üniversitelerin gelişmiş araştırma alanları ile akademik açıdan kendinizi geliştirmenize imkan sağlamaktadır. KKTC hükümeti için, üniversitelerin önemi büyüktür ve devlet tarafından karşılanan araştırma olanakları bulunmaktadır.

  Yaşam Standartlarının Yüksek Seviyede Olması

 Kuzey Kıbrıs eğitim adası olması sebebiyle, adadaki yaşam standartları bu duruma göre düzenlenmiştir. Kuzey Kıbrıs üniversiteleri, öğrencilerin kolaylıkla ulaşabileceği temel ihtiyaçları genellikle kampüs içerisinde veya kampüs çevresinde bulundurmaktadır. Şehir içinde mesafelerin kısa olması nedeniyle trafik neredeyse olmamaktadır. Kuzey Kıbrıs’ta kampüs içerisinde veya kampüs çevresinde ulaşım aracı olarak, her üniversitenin kendi öğrencisine ücretsiz sağladığı okul servisleri kullanılmaktadır.  Bunun yanı sıra, şehir içinde bisiklet kullanmak oldukça yaygındır. Genellikle yurtlar, kampüs içerisinde bulunmaktadır ve her bütçeye uygun yurt bulunmaktadır. Ancak, konut kiralamak isteyen öğrenciler için de uygun olanaklar mevcuttur. KKTC Dünya’nın en güvenilir ülkeleri arasındadır ve suç oranı oldukça azdır.

 Öğrenci Odaklı Eğlence Yaşamı

 Kuzey Kıbrıs’ın en yaygın bilinen yönü eğlence yaşamı ve turizmidir. Ancak, turizmin haricinde üniversite çevrelerinde öğrenciye uygun eğlence anlayışı hakimdir. Kuzey Kıbrıs’ta üniversiteler en çok festivalleriyle ünlüdür. Festival dönemleri, her kitleye hitap eden tiyatro oyunları, söyleşiler ve konserlerden oluşmaktadır. Ada ülkesi olması nedeniyle kültürel etkinlikler kısıtlıdır, ancak festival dönemlerinde bu durum değişmektedir.

 Kuzey Kıbrıs’ta öğrenci olmak her yönüyle öğrencilere eşsiz bir deneyim sunmaktadır. Siz de bu deneyimi yaşamalısınız. Kuzey Kıbrıs’ta üniversite okumak hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak