Kuzey Kıbrıs’ta Ev Almak İsteyenlere Tavsiyeler

Kuzey Kıbrıs’ta ev satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Kârlı bir gelecek için, size en uygun seçenekleri değerlendirerek başarılı bir yatırım yapabilme imkanına sahip olabilirsiniz. Böylece, yaşam için veya yatırım amaçlı satın alacağınız evin sizin için ideal olabileceğini öğrenebileceksiniz. Yurt dışında her ülkede olduğu gibi, Kuzey Kıbrıs’ta da gayrimenkul yatırımı yapmak zordur. Ancak, büyük tavizler vermenize gerek kalmadan yapılması gereken prosedürleri yerine getirdiğinizde hiçbir sorun yaşamadan evinize sahip olabilirsiniz. 

Kuzey Kıbrıs’ta ev almak mantıklı mı? isimli makalemizi okumak için tıklayabilirsiniz.

Nasıl Bir Ev İstediğinize Karar Verin

  Öncelikle, Kuzey Kıbrıs’ta ev almak istediğinizde, alacağınız evin ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamayacağı doğrultusunda seçenekler belirlemelisiniz. Bu sayede, bir daire, villa ya da farklı bir seçeneği tercih edeceğinizde kaliteli alternatifler üretmenizi sağlayacaktır. Ne istediğinizi bilmek ve buna uygun hareket etmek sizin için önemli olacaktır. 

Masrafları Öğrenin ve Bütçenizi Belirleyin

  Kuzey Kıbrıs’ta ev almak istediğinizde, bütçe belirlemeniz çok önemlidir. Belirlediğiniz bütçe doğrultusunda, doğru seçenekleri değerlendirebilecek ve Kıbrıs’ın en iyi lokasyonlarında ev sahibi olabileceksiniz. Ayrıca, Kıbrıs’ta ev alan her yatırımcı gibi bazı masraflarınızın olacağını bilmeniz gerekir. Tapu devir masrafları, emlakçı komisyonu ve pul ücreti gibi birbirinden farklı harcamalar yapmanız gerekecektir. Masrafları önceden belirleyip, bütçenize uygun bir şekilde kaliteli ve kullanışlı bir yatırıma sahip olabileceksiniz.

Kuzey Kıbrıs’ta Tapu Devir Harçlarıyla ilgili daha fazla bilgi için tıklayınız.

Hangi Bölgede Ev almak İstediğinize Karar verin

  Kıbrıs’ta ev almak istediğinizde, bölge belirlemesi yapmak önemli konulardan biridir. Çünkü, satılık daire araştırmanızda önünüze birçok farklı seçenek çıkacaktır. Ancak, yaşamak istediğiniz bölgeye karar verdiğinizde bölge sınırlaması yaparak, seçenekleri kendi ihtiyaçlarınıza uygun olarak belirleyebilirsiniz.

Proje Sahibi Firma Araştırması Yapın

Kuzey Kıbrıs’ta ev araştırması yaptığınızda, almak istediğiniz gayrimenkulün proje yüklenicisinin kim olduğunu öğrenmeniz önemli bir detaydır. Satın alacağınız gayrimenkulün proje sahibi yerli firmaysa endişelenecek bir durum söz konusu değildir. Çünkü, yerel firmalar uzun süredir projeler inşa etmektedir ve güvenilir bir yatırım yapmanızı sağlayacaktırlar. Siz de bu konuda doğru tercihi yaparak kaliteli bir yatırıma sahip olabilirsiniz. 

Satın Alacağınız Ev Boş mu Kiracısı Mevcut mu?

 Kuzey Kıbrıs’ta ev almak istediğinizde önemli bir başka detay ise; evin boş mu kiracılı mı olduğudur. Çünkü, boş bir ev satın alacağınızda, ev ile ilgili dilediğiniz tasarrufta bulunabilirsiniz. Ancak, evin kiracılı olması durumunda mevcut kira sözleşmesine bağlı kalmanız gerekmektedir. 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak