Kibris’ta Ögrenci Olmak icin 5 Önemli Sebep

Yasadigimiz unutulmaz anilar ve kurdugumuz güclü baglar ile ogrencilik hayati hepimizin yasaminda onemli izler birakir. Özellikle üniversite ogrenciligi herkes icin cok onemli bir tecrübedir. Kuzey Kibris Türk Cumhuriyeti turizm sektorünün yani sira egitimin de büyük onem gordügü bir ülkedir. Bu yazimizda Kuzey Kibris’ta ogrenci olmak icin 5 onemli nedeni sizlerle paylasacagiz.

Yüksek Egitim Standartlari

Kibris’ta ogrenci olmak beraberinde yüksek egitim standartlarina sahip olmayi getirecektir. Dogu Akdeniz Üniversitesi, Orta Dogu Teknik Üniversitesi, Lefke Avrupa Üniversitesi ve Yakin Dogu Üniversitesi gibi koklü egitim kurumlarina sahip Kibris’ta bircok üniversite uluslararasi denklik ve akreditasyonlara sahiptir. Bu sebeple KKTC üniversitelerinden mezun kisiler Avrupa ve ABD gibi bolgelerde is imkanina sahip olurlar.

Kültürler Arasi Etkilesim

KKTC üniversiteleri onlarca ülkeden ogrenciye ev sahipligi yapmaktadir. Çogunlugu Afrika, Avrupa ve Asya’dan gelen yabanci ogrenciler ile kuracaginiz iletisim kültürler arasi bir bakis acisi kazanmaniza yardimci olacaktir. Kibris’ta ogrenci olmak demek dünya vatandasligina giden bir adim atmak demektir.

Burs İmkanlari

Kuzey Kibris Türk Cumhuriyeti’nde egitim veren bütün üniversiteler pek cok burs olanagi tanimaktadir. Burslara basvurmak oldukca kolay oldugu gibi kabul edilme olasiliginiz da oldukca yüksektir. Egitim ücretinizin %25, %50, %100 gibi oranlarla karsilandigi bu burslar Kibris’ta ogrenci olmak icin onemli bir imkan sunmaktadir.

Dogal Harikalar

Eger Kibris’ta ogrenci olmak konusunda hala kararsizsaniz Kibris’in dogal harikalarina bir goz atma vakti. Birbirinden güzel Kibris plajlari ve kamp yapabileceginiz ormanlari ile KKTC doga severler icin bir cennet. Dersten sonra kendinizi Akdeniz’in en güzel plajlarina atabilmek veya arkadaslarinizla sakin dogada unutulmaz anilar yasamak icin Kibris’ta üniversite okumayi düsünmelisiniz.

Güvenlik

Kuzey Kibris Türk Cumhuriyeti oldukca düsük bir suc oranina sahiptir. Belki kücük bir ada ülkesi olmasindan belki de Kibris kültüründen KKTC bolgenin en güvenli ülkelerinden biridir. Gece sokaklarinda güvenle gezebileceginiz ve kapinizi kilitlemeden rahatca uyuyabileceginiz Kibris’ta ogrenci olmak güven icerisinde yasamak anlamina gelir.

Kibris’ta Yurtta Kalmak mi? Ev Kiralamak mi? Yoksa Ev Satin Almak mi?

Kuzey Kibris’a üniversite okumak amaciyla gelen ogrenciler yurt secenegine yonelebiliyor. Ancak yapilacak mantikli yatirimlarla üniversite egitim masraflarini bedavaya getirebilmek mümkün. 5 yil boyunca yurt icin odenen toplam ücreti goz onünde bulundurdugunuzda neredeyse bir ev parasi harcamis oluyorsunuz.

Bu yazimizda KKTC’de ogrenci olmak icin 5 en onemli nedenden bahsettik.

Compare listings

Karşılaştırmak