Kapalı Maraş kıyıları açılıyor!

46 yıldır girilemeyen Kapalı Maraş kıyılarının açılacağı duyuruldu. Peki bu gelişme Doğu Akdeniz Bölgesi ve bölgedeki yatırımcılar için ne anlam taşıyor?

Kapalı Maraş neden önemli?

Kapalı Maraş, Kıbrıs Barış Harekatı öncesinde, alan olarak adanın çok küçük bir bölümünü kaplamasına rağmen muhteşem denizi ve lüks otelleriyle o zamanlar Kıbrıs’taki tüm turizm gelirlerinin %50’sini tek başına elde etmekteydi.

 
 

 

 

Ercan Havalimanı

45 Dakika

 
 

 

 

Mağusa Limanı

3 Dakika

Sahil Şeridi

8 Km

Peki bu gelişme Doğu Akdeniz Bölgesi ve bölgedeki yatırımcılar için ne anlam taşıyor?

1974 öncesinde İngiliz Kraliyet Ailesi’nden Sophia Loren’e kadar dünyaca ünlü birçok insanın da yatırım yaptığı Kapalı Maraş’ın açılması konusu zaten KKTC ve Türkiye yetkilileri arasında uzun süredir görüşülmekte ve farklı formüller tartışılmaktaydı. Kapalı Maraş sahillerinin açılması aslında bir sonuç değil, hem bölgedeki halk hem de yatırımcılar için yeni bir başlangıç anlamına geliyor.

Kapalı Maraş’a yatırım yapmak mümkün mü?

Kapalı Maraş’ın değeri ve dünyada tanınan ilgi odağı bir nokta oluşu herkes tarafından kabul edilen bir gerçek. Dolayısıyla, yatırımcıların gözü de şu anda Kapalı Maraş’a dönmüş durumda. Deneyimli yatırımcıların tümü, şu anda Kapalı Maraş’a yapılacak bir yatırımın ileride çok karlı bir noktaya geleceğinin farkında.

 
 
 

 

 

Kıbrıs’ta yatırım yapmak ne kadar kazançlı?


– Neden daha kazançlı ?

Bölgenin Değer Kazanması

Kıbrıs’taki nüfusun büyük bir kısmı yaşam için Girne ve Lefkoşa’yı tercih etse de tatil için tercih edilen yer her zaman Gazimağusa, İskele, ve Karpaz bölgesidir. Gazimağusa ve Karpaz’dan alınan evlerin değeri; denize yakınlık, ulaşım kolaylığı, şehrin Girne ve çevresine göre daha uygun fiyatlı bir yaşam sunması sebebiyle sürekli olarak artmaktadır.

Evin Değer Kazanması

Dikkatli yatırımcılar Gazimağusa ve Karpaz bölgelerinin değerini bildiği için yatırımlarını henüz inşaat halinde olan ve tamamlanmamış evlere yaparak %30’a kadar düşük ücretlerle evleri alabilmektedir. Tamamlanan evler satışa hazır konuma geldiği için direkt olarak kendi başına değer kazanmakta ve yatırımcısına ekstra gelir getirmektedir.

Döviz Üzerinden Alım-Satım

Kıbrıs’ta emlak fiyatları döviz üzerinden ilerlemektedir. Döviz olarak İngiliz Sterlini kullanılmakta ve ev alım satımında her zaman fiyatlar GBP cinsinden veirlmektedir. Dolayısıyla, Kıbrıs’ta yapılan yatırımın döviz artışından kötü etkilenme şansı bulunmamakta ve yatırımcısına Türk Lirası cinsinden çok büyük kazançlar sağlamaktadır.

Yatırım fırsatları için sizi arayalım.

upCyprus ‘un profesyonel satış ve pazarlama ekibi olarak satışını gerçekleştirdiğimiz 1000’in üzerinde konut ve mutlu ettiğimiz sayısız yatırımcımız ile bu sürecin tamamında veya yardıma ihtiyacınız olan noktalarda yanınızda olabilir, size destek sağlayabiliriz.

Siz de Kıbrıs’ta ve tüm Doğu Akdeniz bölgesinde değişime yol açacak Kapalı Maraş’ın açılması sürecinin dışında kalmamak ve varlığınızı mantıklı bir yatırım amacıyla kullanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.


Compare listings

Karşılaştırmak